ПОЛТАВСЬКА   БИТВА  
    Історія Дати і події Постаті  Полтава Пам'ятні місця Фото-галерея Карти  Віртуальний музей Озброєння Обмундирування Гроші та медалі Прапори Картини
Фотографії Полтави Новини сайту Про нас Наша подяка
На головну



    Укрiплений табiр росiйської армiї поблизу селища Якiвцi  
Фото-галерея   

  Укрiплений табiр росiйської армiї на правом березi Ворскли було побудовано в нiч на 21 червня 1709 року, коли Росiйська армiя, вiдповiдно до рiшення, прийнятого 16 червня на вiйськовiй радi, перейшла рiчку по трьох бродах в районi нинiшнього села Кротенки. В даний час вiд його земляних укрiплень залишилися ледь помiтнi слiди поблизу пiвнiчно-захiдної околицi села Кротенки. Оскiльки очiкуваного нападу шведiв на укрiплений табiр не вiдбулося, цар Петро I прийняв рiшення про будiвництво другого укрiпленого табору поблизу села Якiвцi, що знаходиться на пiвнiчний схiд вiд Полтави.
  Цей табiр було побудовано 25 червня 1709 року i вiн являв собою систему фортифiкацiйних споруд (бастiонiв i реданiв), оточених земляними валами висотою в 3м., ровiв i артилерiйських позицiй, розташованих за валами. Зі східного боку табiр був захищений крутим берегом Ворскли. Напередодні битви в таборі розміщувалося близько 42 тисяч солдатів російської армії і 72 гармати. Перед табором знаходилася ділянка рівнинної місцевості шириною біля одного кілометра, обмежена з півдня і півночі відповідно Яківчанським та Будищанським лісами . Для захисту підступів до табору, згідно з наказом Петра I була побудована система земляних укріплень, яка складалась з 10 редутів, розташованих у формі літери "Т".
  Кадети Полтавського Петровського кадетського корпусу під керівництвом директора корпусу генерал-лейтенанта Е.П.Врангеля відновили один з реданів табору в 1854 році. На місці розташування командного пункту Петра I в 1973 році встановлено меморіальний гранітний камінь з написом : "На цьому мiсцi був командний пункт росiйської армiї в Полтавськiй битвi 27 червня 1709 року". Автор пам'ятного знака - архiтектор П.С.Гумич.
  До нашого часу збереглися лише невеликi залишки земляних укрiплень табору на пiвнiч вiд села Якiвцi.

 вгору  ...назад