ПОЛТАВСЬКА   БИТВА  
    Історія Дати і події Постаті  Полтава Пам'ятні місця Фото-галерея Карти  Віртуальний музей Озброєння Обмундирування Гроші та медалі Прапори Картини
Фотографії Полтави Новини сайту Про нас Наша подяка
На головну    Пам'ятник гетьману Івану Мазепі  
Фото-галерея   

    Питання про увічнення пам’яті гетьмана Івана Мазепи - українського військового, політичного і державного діяча, довгий час породжувало запеклу суперечку серед українців. Контраверсійна особистість керманича козацької держави призвела до появи надзвичайно поляризованого відношенні до цієї неординарної людини.
  В указі Президента України №955 від 9 жовтня 2007 року “Про відзначення 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу” ,було поставлено завдання Кабінету Міністрів України щодо спорудження пам'ятників Івану Мазепі та його соратникам у містах Києві та Полтаві, інших населених пунктах, а також установлення пам'ятних знаків та меморіальних дощок у місцях, пов'язаних з їх життям та діяльністю.
  Одним з ініціаторів встановлення пам'ятника гетьману Івану Мазепі у Полтаві був голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Микола Кульчинський. Кошти на пам’ятник збирали по усій Україні, також долучилася до цієї справи і українська діаспора. Бронзовий монумент українському гетьману вагою 2,5 тонни і висотою 3,2 метри створили скульптор Микола Білик і архітектор Віктором Шевченко. Виготовили його 2009 року на київському виробничому комбінаті "Художник". Втім, через різні погляди представників міської адміністрації на постать гетьмана справа дійшла до встановлення лише через сім років.
  7 травня 2016 р. на Соборному майдані Полтави відбулося урочисте відкриття пам’ятника Івану Мазепі. У ньому взяли участь кілька тисяч полтавців, Президент України Петро Порошенко, Патріарх Філарет, очільник Облдержадміністрації Валерій Головко та голова товариства «Просвіта» Микола Кульчицький.

 вгору  ...назад