ПОЛТАВСЬКА   БИТВА  
    Історія Дати і події Постаті  Полтава Пам'ятні місця Фото-галерея Карти  Віртуальний музей Озброєння Обмундирування Гроші та медалі Прапори Картини
Фотографії Полтави Новини сайту Про нас Наша подяка
На головну    Біла альтанка  
Фото-галерея   

     Біла альтанка була відкрита під час святкування 200-річчя Полтавської битви в 1909 році. Вона була споруджена на тому місці, де під час Полтавської битви був розташований Подільський сторожовий бастіон фортеці. Фортеця не мала кам'яних стін і була захищена тільки крутими схилами пагорбу, на якому її збудували у XVII ст., земляними валами і частоколом.
    Під час німецької окупації Полтави 1941-1943р. альтанка була зруйнована, тому що на її місці влаштували спостережний артилерійський пункт. У 1954 році на цьому місці була урочисто відкрита "Ротонда дружби народів", побудована за проектом архітектора Лева Семеновича Вайнгорта. З місця, на якому вона встановлена, відкривається чудовий краєвид на околиці Полтави і Хрестовоздвиженський монастир.
    Цей оглядовий майданчик - одне з найулюбленіших місць туристів і гостей міста. Неподалік від альтанки знаходиться меморіальний камінь з висіченими на ньому словами з Іпатіївського літопису - документу, в якому в 1074р. було зроблено запис, де вперше згадувалось місто Полтава.

 вгору  ...назад